Cylindersvarven AB
Org.nr: 556913-7457| Nyckeltal | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 141 | 3 854 | 3 588 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 358 | 2 678 | 2 236 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 68.6 | 78.3 | 75.6 |
| Kassalikviditet % | 9.1 | 17.6 | 28.6 |
| Soliditet % | 18.8 | 7.3 | 43.1 |
| Resultaträkning | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 141 | 3 854 | 3 588 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 320 | -848 | -875 |
| Avskrivningar (kSEK) | -214 | -214 | -96 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 821 | 3 006 | 2 713 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 358 | 2 678 | 2 236 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 353 | 54 | 2 208 |
| Skatt (kSEK) | 397 | 43 | 460 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 956 | 11 | 1 748 |
| Balansräkning | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 16 828 | 16 756 | 16 950 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 106 | 2 783 | 2 509 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 17 934 | 19 539 | 19 459 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 956 | 11 | 1 748 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 396 | 440 | 7 430 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 258 | 1 253 | 1 221 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 12 210 | 15 798 | 8 781 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 17 934 | 19 539 | 19 459 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



