NV Produktion AB
Org.nr: 559103-1488| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 32 959 | 7 974 | 3 272 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 241 | -3 | 840 |
| Antal anställda | 2 | 12 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 16479.5 | 664.5 | 1090.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 9.8 | 0.0 | 25.7 |
| Kassalikviditet % | 148.3 | 143.3 | 281.4 |
| Soliditet % | 34.7 | 38.4 | 62.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 32 959 | 7 974 | 3 272 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -29 716 | -7 978 | -2 436 |
| Avskrivningar (kSEK) | -9 | -11 | -11 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 243 | -4 | 837 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 241 | -3 | 840 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 3 241 | -4 | 640 |
| Skatt (kSEK) | 678 | 1 | 133 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 563 | -5 | 507 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 326 | 337 | 21 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 8 255 | 2 040 | 1 452 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 581 | 2 377 | 1 473 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 563 | -5 | 507 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 816 | 753 | 758 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 200 | 200 | 200 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 565 | 1 424 | 516 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 581 | 2 377 | 1 473 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva byggnationer, VVS Installationer, äga, förvalta, renovera och bygga fastigheter samt bedriva konsultverksamhet i anslutning därtill och idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
41000 - Byggande av bostadshus och andra byggnader
Övriga branscher SNI
| 71121 - Teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik |



