K2A Hyresbostäder i Haninge 2 AB
Org.nr: 559126-5805| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 19 524 | 18 331 | 17 738 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 140 | 2 819 | 2 665 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 43.4 | 47.4 | 47.8 |
| Kassalikviditet % | 14.2 | 25.7 | 1052.1 |
| Soliditet % | 11.0 | 8.5 | 7.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 19 524 | 18 331 | 17 738 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -11 048 | -9 657 | -9 256 |
| Avskrivningar (kSEK) | -4 993 | -5 035 | -5 041 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 8 478 | 8 674 | 8 481 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 140 | 2 819 | 2 665 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 3 140 | 2 819 | 2 665 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 3 140 | 2 819 | 2 665 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 250 721 | 255 646 | 260 714 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 36 350 | 78 528 | 79 489 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 287 070 | 334 173 | 340 202 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 3 140 | 2 819 | 2 665 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 31 463 | 28 323 | 25 504 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 307 143 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 255 607 | 305 850 | 7 555 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 287 070 | 334 173 | 340 202 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta lös och fast egendom, bedriva fastighetsförvaltning och utveckling samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



