Victorycastle AB
Org.nr: 559177-2842| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 126 | 1 289 | 1 142 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 6 630 | 6 503 | 1 670 |
| Antal anställda | 1 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 1289.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 588.9 | 505.0 | 146.3 |
| Kassalikviditet % | 3263.4 | 2894.4 | 890.4 |
| Soliditet % | 97.6 | 97.4 | 89.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 126 | 1 289 | 1 142 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -293 | -258 | -875 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 834 | 1 031 | 268 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 6 630 | 6 503 | 1 670 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 6 371 | 6 185 | 1 595 |
| Skatt (kSEK) | 163 | 197 | 47 |
| Årets resultat (kSEK) | 6 208 | 5 988 | 1 548 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 8 647 | 5 613 | 384 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 11 846 | 8 336 | 7 853 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 20 492 | 13 949 | 8 237 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 6 208 | 5 988 | 1 548 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 19 475 | 13 268 | 7 279 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 653 | 393 | 75 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 363 | 288 | 882 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 20 492 | 13 949 | 8 237 |
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska direkt eller indirekt, äga och förvalta aktier och fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70200 - Konsultverksamhet avseende företags organisation



