358 Harvest AB
Org.nr: 559264-0840| Nyckeltal | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 19 216 | 4 774 | 23 569 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 5 433 | 875 | 1 352 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 4 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 5892.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 31.1 | 26.2 | 6.8 |
| Kassalikviditet % | 72.3 | 236.4 | 72.1 |
| Soliditet % | 20.6 | 29.0 | 17.5 |
| Resultaträkning | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 19 216 | 4 774 | 23 569 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -13 245 | -3 528 | -21 970 |
| Avskrivningar (kSEK) | -2 050 | -915 | -1 374 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 5 972 | 1 246 | 1 600 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 5 433 | 875 | 1 352 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 443 | 885 | 787 |
| Skatt (kSEK) | 303 | 183 | 167 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 140 | 702 | 620 |
| Balansräkning | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 24 998 | 1 886 | 4 593 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 609 | 4 293 | 1 681 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 29 607 | 6 179 | 6 275 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 140 | 702 | 620 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 492 | 1 352 | 649 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 4 545 | 555 | 565 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 16 192 | 2 456 | 2 729 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 6 379 | 1 816 | 2 331 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 29 607 | 6 179 | 6 275 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva skogsavverkning, förnyelse av skog och annan skogsvård och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
02102 - Skogsskötsel



